Jan Palach byl původně „jen jeden z mnoha“. Jeden z těch, komu vadila totalita a znovuzavedená cenzura. Jeden z mála, který udělal něco víc. Protože chtěl lidi vyburcovat z netečnosti, 16. 1. 1969 se na Václavském náměstí zapálil. Těžko si dnes dokážeme představit zoufalství, které cítil, když se odhodlal k něčemu takovému. V posledních letech se jeho čin bohužel zlehčuje a především mladí lidé, narození ve svobodě a demokracii, dosah jeho gesta často ani nemají šanci pochopit.


CENZURA NA FACEBOOKU

CENZURA NA FACEBOOKU

30 let po pádu totalitního režimu se cenzura opět dostává ke slovu. Využili jsme proto sociální sítě – mají největší dosah a zároveň jsou k cenzuře nejnáchylnější. V den výročí Palachova sebeupálení jsme každý komentář, zanechaný na facebookovém profilu O2 bez ohledu na jeho obsah zcenzurovali (začernili) a přidali vzkaz:

O2

Váš komentář byl zcenzurován. Dnes je den, kdy si připomínáme 50leté výročí boje Jana Palacha proti cenzuře, nesvobodě a netečnosti lidí v naší zemi.

#SvobodaNeniSamozrejmost #palach50

SPECIÁLNÍ SMS S PŘIPOMENUTÍM

Ale abychom jenom neškrtali. Palachův odkaz jsme našim zákazníkům pohybujícím se v den výročí v okolí místa upálení Jana P. připomněli i formou speciální SMS. Třeba proto, aby se aspoň na chvilku zastavili v každodenním shonu a vzpomněli si a uvědomili si, že svoboda není samozřejmost. #palach50“

DALŠÍ
AKTIVITY

SVOBODA NENÍ SAMOZŘEJMOST