V roce 2021 si v rámci projektu Svoboda není samozřejmost připomínáme jednoho z nejvýraznějších prezidentů naší republiky, Václava Havla. 

Téma „Havel“ během posledního desetiletí zpracoval nespočet autorů – od životopisných knih přes diplomové práce až po celovečerní film. Je dobré pamatovat na to, že jeho divadelní hry i eseje můžeme dnes svobodně číst právě proto, že se od své tvorby nenechal totalitním režimem odradit i za cenu ztráty svobody, dlouhodobé perzekuce a věznění.

Logo Nadace Vize97

Ve spolupráci s Nadací Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 můžeme dnes jeho život objevovat skrze mobilní aplikaci Skryté příběhy. Díky této speciální geolokační hře se zábavnou a interaktivní formou dozvíte něco víc o Václavu Havlovi jako dramatikovi, státníkovi a člověku. Stačí mít chytrý telefon, chuť a čas udělat si výlet na zajímavá místa. Hra je rozdělená do jednotlivých tras po celé České republice.

Vydejte se s námi po stopách osobnosti, která se nesmazatelným způsobem zapsala do české i světové historie.

Havel Aplikace

Ať už se považujete za znalce Václava Havla, nebo se o jeho životě chcete dozvědět nové podrobnosti, pojďte do toho s námi!

Navíc můžete vyhrát i zajímavé ceny. Stačí se zapojit aspoň do jedné z tras.

Skrýté příběhy Přejít na web

Život Václava Havla

KAM POKRAČOVAT DÁL?

Chci se dozvědět více

DALŠÍ
AKTIVITY

SVOBODA NENÍ SAMOZŘEJMOST